نما و نازک کاری

در سیستم خانه های سبک چوبی، قابلیت اجرای بیشتر نماهای متداول وجود دارد. در این سیستم می‌توان از انواع ورق‌های چوبی، سیمانی، فلزی، پلیمری و یا حتی نماهای بنایی مانند آجر یا سنگ استفاده کرد. در صورت اجرای نمای خارجی با مصالح و فراورده‌های بنایی، باید نما را بوسیله بست‌های فولادی و یا آهن گالوانیزه به سازه چوبی متصل کرد. این عمل برای انتقال نیروهای جانبی مانند باد به سازه چوبی است.

 • نما :
  نمای سیستم قاب سبک چوبی، از مصالح متنوع و گوناگونی می‌تواند تشکیل شود. صفحات تخته سیمانی و تخته چندلا، جزو متداول‌ترین مصالح نمای سیستم می‌باشند، که مستقیماً با میخ و پیچ به اِستادها متصل می‌شوند. بعنوان نما همچنین میتوان از نیم آجر خود ایستا، شبکه فولادی با سیمان پاششی بر روی آن، ورق های پلیمری و یا فولادی استفاده کرد. در صورتی که از نمای آجری استفاده شود باید برای انتقال نیروی باد، با بست هایی دیوار آجری را به سازه چوبی متصل کرد.
 • پوشش داخلی :
  بعد از اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و نصب عایق های حرارتی و رطوبتی ، سطح داخلی ساختمان با گچ برگ پوشانده می شود که بستر مناسبی را برای رنگ آمیزی ، بلکا ، کاغذ دیواری ، پنل های دکوراتیو و ... فراهم می کند .
 • کاشی کاری :
  در سرویس ها و جاهایی که نیاز به کاشی کاری دارد بعد از نصب گچ برگ مقاوم در برابر رطوبت (MR ) سطوح مورد نظر با دقت بالا عایق کاری می شود و سپس انواع کاشی ( با چسب یا ملات ) سطح نهایی را می پوشانند.
 • سرامیک – پارکت :
  عایق های صوتی با زیر سازی مناسب در کف طبقات اجرا می شود سپس کف ها می تواند با سرامیک یا پارکت پوشیده شود
 • بام پوش :
  پوشش نهایی سقف از اجزای بسیار مهمی است که در انتخاب آن باید دقت کافی به عمل آید. سبک بودن ، طول عمر ، امکان مرمت یا بازسازی ، زیبایی و ... از جمله نکاتی است که باید به آن توجه نمود. در مناطقی که دمای هوا زیر صفر نمی رود می توان از کاغذ های قیر اندودی که تحت پرس قرار گرفته اند استفاده کرد.و در مناطقی با دمای بسیار بالا یا بسیار پایین بهتر است از مصالح دیگر مانند ورق گالوانیزه با سنگ دانه یا ورق آلوزینگ با سنگ دانه استفاده کرد.
info@fht.ir www.fht.ir فکس: 22034387 تلفن تماس: 9-22034388 تهران خیابان آفریقا بلوار گلشهر شماره 20 طبقه 3 واحد 11
© 2012 Copyright FHT (Fast Housing Technology) All rights reserved. Designed by Batiss Develop By Espitman-Tech
Best View by Google Chrome Res:1680x1050